Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

vansokakhaber@gmail.com

girne

Elazığda bir maden ocağında göçük meydana geldi

26 Şubat 2024
Elazığda bir maden ocağında göçük meydana geldi

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kalırken, bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. 3 işçi göçük altından kurtarıldı.

Olay, sabah saatlerinde Alacakaya ilçesinde bulunan krom üretimi yapılan maden ocağında meydana geldi. Krom çıkartılan maden ocağında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çökme meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçiden biri kendi imkanları ile çıkarken, 2 işçi de UMKE ve AFAD ekiplerinin müdahalesi ile bulunduğu yerden çıkarılıp ambulansa alındı. Göçük altında kalan Yunus Aygün isimli işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.


Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kalırken, bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. 3 işçi göçük altından kurtarıldı. 1 işçi de göçük yaşandıktan sonra kendi imkanları ile çıkmıştı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA: 2 MADEN İŞÇİSİ KURTARILDI


Alacakaya bölgesinde bir maden ocağında göçük meydan gelmiş olup ilk belirlemelere göre 3 maden işçisi göçük altında kalmıştır. Arama kurtarma çalışmaları sonucunda 2 maden işçisi kurtarılmış; 1 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Gelişmeleri takip ediyoruz.


Göçük altında kalan 4 işçiden biri kendi imkanları ile çıkarken, 2 işçi de UMKE ve AFAD ekiplerinin müdahalesi ile bulunduğu yerden çıkarılıp ambulansa alındı.   Konuya ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, "Malumunuz olduğu üzere bugün saat 10.00 sularında Palu ilçesi Kayaönü köyü sınırları içerisinde özel krom madeni işletmesinde göçük ihbarı aldık. İhbarı alır almaz ilgili arkadaşlar bölgeye intikal ettiler ve süratle arama kurtarma faaliyetlerine başladılar. İlk etapta 4 işçi kardeşimizin göçük altında kaldığı tespit edildi yürütülen arama kurtarma faaliyetleri içerisinde de 3 işçi kardeşimiz sağ olarak çıkarıldılar. İlk çıkartılanın ayakta tedavisi devam ediyor. Diğer iki işçi kardeşimizin de hastaneye sevkleri sağlandı, şu anda yatarak tedavileri devam ediyor. Aldığımız bilgilere göre hayati tehlikeleri bulunmuyor. Gerekli tetkik ve tedavileri şehir hastanemizde yürütülmekte" dedi.


YER ALTINDAKİ İŞÇİ İLE SESLİ İLETİŞİM KURULDU 

  Şu anda yer altında 1 işçinin bulunduğunu aktaran Vali. Dr. Ömer Toraman, "Onu da kurtarmak için tahlisiye ekipleri gayret gösteriyorlar. Onunla da ses irtibatı sağladı arkadaşlar, sağ olduğunu teyit ettik. Muhtemelen bir sıkışma meydana gelmiş. Dolayısıyla en kısa zamanda ona da güvenli bir şekilde ulaşarak çıkarmayı ümit ediyoruz. 24 kişilik bir ekip aşağıda çalışıyor. Ayrıca AFAD arama kurtarma, UMKE, itfaiye ekiplerimiz ilgili bütün kurumlar, jandarmamız hepsi olay yerinde vazifelerini yürütüyorlar. Olayı haber alır almaz Kaymakam Bey, Vekilimiz, bizler hepimiz olay yerine intikal ettik. Şu anda da olay yerindeyiz gelişmeleri takip ediyoruz. İnşallah 4’üncü işçi kardeşimizi de sağ olarak çıkarıp kurtarma faaliyetlerini sonlandırırız diye temenni ediyoruz" diye konuştu.  

Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.