Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

vansokakhaber@gmail.com

ervannn

Van'da aranan 7 suç makinası yakalandı

28 Kasım 2023
Van'da aranan 7 suç makinası yakalandı

Van'da çok sayıda olaya karışan şahıslar yakalandı.

Van emniyet müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

Van İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.


Van İl Jandarma Komutanlığınca, 20-26 Kasım 2023 tarihleri arasında icra edilen uygulamalarda, (148.492) şahıs ve (250.290) araç sorgulanmış olup; arandığı tespit edilen; (5) Gümrük Kaçakçılığı, (6) Dolandırıcılık, (4) Hırsızlık, (3) Uyuşturucu Mad. Bulundurmak ve Kullanmak, (3) Göçmen Kaçakçılığı, (5) Karşılıksız Yararlanma ve (18) Diğer Suçlar olmak üzere (44) şahıs yakalanmış olup (7)’si tutuklanarak cezaevlerine teslim edildi.


Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından (2) ayrı “Nitelikli Dolandırıcılık” olayına müdahale edilerek olay şüphelisi (2) şahıs ve “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan ’12 yıl 6 ay’ kesinleşmiş hapis cezası bulunan (1) şahıs yakalanmış ve adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.


Ayrıca bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında;


Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında Edremit/Bakımlı İlkokulunda etkinlik düzenlendi.


Atlı Jandarma Takımı Edremit İlçesi Köşk, Dilkaya Mahalleleri, At Çiftliği bölgesi ve sahil kesiminde atlı devriye icra edildi.


Van İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için “Huzurunuz, Mutluluğumuzdur” parolası ile çalışmalarımız artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir.


Van haber Van haberleri Van sokak haber Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.