Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

vansokakhaber@gmail.com

ervannn

İstanbul-Van uçağında korku dolu anlar! Diyarbakır’a zorunlu iniş yaptı…

27 Kasım 2023
İstanbul-Van uçağında korku dolu anlar! Diyarbakır’a zorunlu iniş yaptı…

Van’da dün başlayan sağanak yağış ve kuvvetli fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. THY’ye İstanbul-Van uçağı, Van’daki fırtına nedeniyle Van Ferit Melen Havaalanı yerine Diyarbakır’a zorunlu iniş yaptı.

 Birkaç kez türbülansa giren ve iki saat boyunca iniş yapamayan uçakta yolcular korku dolu anlar yaşadı.

İstanbul Van uçağında Van'da dün etkili olan kuvvetli rüzgar hava trafiğini ve hayatı olumsuz etkiledi. Dün akşam saat 17.30 sayılı İstanbul-Van uçağı hava muhalefeti nedeniyle Van Ferit Melen Havaalanına iniş gerçekleştiremedi.


İNİŞ YAPAMAMASI UÇAKTA PANİĞE NEDEN OLDU


Akşam saat 17.30 sayılı İstanbul-Van uçağı hava muhalefeti nedeniyle Van Ferit Melen Havaalanına iniş gerçekleştiremedi. Yaklaşık iki saat havada kalan uçağın birkaç kez türbülansa girmesi ve yere iniş yapamaması uçakta paniğe neden oldu. Uçağın sallanması sırasında bağıran, ağlayan yolcular, uçağın Diyarbakır Havalimanına inmesi sonrasında derin bir 'oh' çekti.


YOLCULAR, BU DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Havalimanında özellikle Türk Hava yolları yetkililerinin kendileri ile ilgilenmemesi ve gereken müdahalenin yapılmamasına kızan yolcular, bu duruma tepki gösterdi. Yolcular, yetkililerin bu duruma gereken yaptırımları uygulamasını istediler.
Van Gazetesi – Van Haber - vanhaber


Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.