Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

vansokakhaber@gmail.com

ervannn

Figen Yüksekdağ: HDP'nin Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi yanlıştı

16 Haziran 2023
Figen Yüksekdağ: HDP'nin Kılıçdaroğlu'nu desteklemesi yanlıştı

HDP'nin Eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, kendi cumhurbaşkanı adaylarını çıkarmak yerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu desteklemenin "yanlış seçim" olduğuna inandığını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararının yanlış olduğunu söyledi. 


Yüksekdağ, İngiltere merkezli Middle East Eye'a yazdığı mektupta 2023 seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. HDP'nin tutuklu siyasetçilerinin, kendisi de dahil olmak üzere kendi adaylarını çıkarmayı teklif ettiğini kaydeden Yüksekdağ, şöyle konuştu: "Ben de dahil cezaevindeki HDP'li siyasetçiler, milletvekilliği seçimlerine tek listeyle girerek kendi adayımızı göstermeyi ve gücümüzü pekiştirmeyi savunduk. 2023 seçimleri HDP için benzersiz bir süreçti; kendi gücüne ve birikmiş tecrübesine odaklanmadığı için, Kılıçdaroğlu'nun yanlış tercihiyle sonuçlandı."


Yüksekdağ, cezaevindeki bir kadın siyasetçiyi cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiklerini, ancak bunun HDP'nin kararsızlığı nedeniyle başarısız olduklarını söyledi. 


Yüksekdağ, partisinin seçim sonucunun ardından düşünmesi gerektiğini kaydetti.


Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.