Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

vansokakhaber@gmail.com

girne

Yeşil Sol Parti Van’da seçim çalışmalarına hız verdi

04 Mayıs 2023
Yeşil Sol Parti Van’da seçim çalışmalarına hız verdi

Yeşil Sol Parti'nin, Van merkez ve ilçelerinde bulunan birçok mahallede yürüttüğü seçim çalışmaları sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne 10 gün kala Yeşil Sol Parti Van’da çalışmalarının temposunu her geçen gün daha da arttırıyor. Her gün birçok koldan çalışmalar yürütülürken; parti heyeti gittiği her ziyarette büyük bir coşkuyla karşılanmaya devam ediliyor.Yeşil Sol Parti adayları ve eş başkanları Van’da sekiz milletvekilinin sekizini de almayı hedefliyor.


Yeşil Sol Parti’nin merkez ilçeler Edremit, Tuşba, İpekyolu ilçeleri olmak üzere Erciş, Özalp, Gürpınar, Bahçesaray, Çatak, Saray, Muradiye, Çaldıran, Başkale, Gevaş ilçelerinin tümünde çalışmaları aralıksız sürüyor. HDP, DBP, TJA, Yeşil Sol Parti il ilçe eş başkanlar ve yöneticilerin yoğun katılım gösterdiği çalışmalara; Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayları Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Gülderen Varlı, Havin Kiye, Zülküf Uçar, Sinan Çiftyürek, Mahmut Dindar ve Taylan Ertaş her gün çalışmalara katılım sağlayarak seçim propagandalarını sürdürüyor.


Tüm mahallelerde ev ev dolaşılıyor !


Her sabah tüm ilçelerde akşama geç saatlere kadar onlarca çalışan ile dört koldan yürütülen çalışmalar kapsamında , özgün kadın toplantıları, köy ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, düğün-taziye ziyaretleri, akşamları ev toplantıları, STK ziyaretleriyle beraber; kararsız seçmenlere ilişkin de ‘Genişleme komisyonu’ ev ev ziyaretler yapmayı sürdürüyor. Milletvekili ve eş başkanların katıldığı geniş kapsamlı programlarla beraber aynı zamanda parti çalışanları ‘Çat kapı’ yöntemiyle ev ev ziyaretler gerçekleştirerek halkla bir araya gelmeyi sürdürüyor.


Her yerde halaylar ve zılgıtlarla karşılanıyor !


Yeşil Sol Parti çalışma yürüttüğü mahalle ve köylerde seçim anons araçlarının sesi duyulur duyulmaz özellikle gençler, kadınlar, çocuklar aracın geçtiği güzergaha çıkarak partilileri halaylar, zılgıtlar, zafer işaretleriyle karşılıyor. Araçlardan iner inmez mahalle, köy sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan parti çalışanları, her defasında halkın bu yoğun ilgi ve katılımına teşekkür ederek halkı selamlıyor.


Yeşil Sol Parti Van’da hedef 8-0’ı hedefliyor


Bir aydan fazla bir süredir yoğun bir tempoyla yürütülen seçim çalışmalarında, parti yöneticilerinin sahada gördüğü coşku ve katılım seçim sonucunun 8-0 olacağına işaret ettiği belirtiliyor. Dış ilçeler ve merkez mahallelerin tümünde yapılan çalışmalarda, milletvekili ve eş başkanlar yaptıkları konuşmalarda tüm ülke halkının her anlamda yaka silktiği AKP-MHP iktidarından kurtulmak için 14 Mayıs seçimlerinin en büyük fırsat olduğunu bunun içinde tüm herkesin çalışmalarına destek sunarak hak ve özgürlüklerin önünü açmak için çalışması gerektiğini ifade ediliyor.


Yeşil Sol Parti milletvekili adayları ve parti yöneticileri bu gün Erciş,Gevaş, Edremit, Özalp,Muradiye,Çaldıran, Tuşba ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü.


ERCİŞ


Erciş ilçesinde DBP İl Eşbaşkanı Harun Okay, Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Havin Kiye, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, HDP, DBP, TJA ve Yeşil Sol Parti Erciş ilçe örgütü yöneticileri ilçede ziyaretlerde bulundu. Parti heyeti başta Erciş Ticaret ve Sanayi Odası, Sebze Hali, Ağaç ve Demir Pazarı Başkanlığını ziyaret etti. Heyet sonrasında odalar bağlı esnafların iş yerlerine ziyaret gerçekleştirerek burada görüş alış-verişinde bulundu.


Özgün Kadın Toplantısı gerçekleştirildi


İlçeye bağlı Qerekis köyünde Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Havin Kiye ve ilçe kadın yöneticilerinin katılımıyla ‘Özgün Kadın Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıda konuşan vekil adayı Havin Kiye, 14 Mayıs’ta seçiminin, ülkedeki tüm kesimler açısından olduğu gibi özellikle kadınlar açısından büyük önem taşıdığını söyledi. İktidarın başta İstanbul Sözleşmesi olmak üzere; kadına yönelik şiddetin ve hukuksuzluğu önleyen tüm yasal düzenlemelerden el çektiğine dikkat çeken Kiye, iktidarın kadın düşmanı tüm politikalarına dur demek için 14 mayıs günü sandıkları Yeşil Sol Parti oylarıyla doldurmak gerektiğini söyledi.


GEVAŞ


Gevaş ilçesinde Yeşil Sol Parti Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sayyiğit beraberindeki HDP, DBP, Yeşil Sol ilçe yöneticileriyle beraber > Salih Sertkal: ilçede ziyaretlerde bulundu. Parti heyeti ilk olarak ilçede bulunan tekstil kent işçilerini ziyaret etti. İşçilerin yaşadığı sorunlara ilişkin görüş alış-verişinde bulunan vekil adayı Kaçmaz, işçilerin emeğinin karşılığını alması ve temel yaşam koşullarının iyileşmesi için mecliste yoğun mesai harcayacaklarını söyledi. Kaçmaz daha sonrasında ilçede düzenlenen ‘Özgün kadın toplantısına geçerek burada kadınlarla bir araya geldi.


EDREMİT


HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayları Zülküf Uçar, Taylan Ertaş ve beraberindeki il ilçe yöneticileriyle beraber Kurubaş Mahallesi’nde bulunan tekstil kent alanındaki üretim alanlarında çalışan işçileri ziyaret etti. Yeşil Sol Parti heyeti girdiği her tekstil üretim alanında orada çalışan işçilerin slogan ve zılgıtlarıyla karşılandı. İşçilerin büyük bir coşku ve katılımla karşıladığı parti heyeti adına burada konuşan HDP İl Eşbaşkanı Handan Karakoyun, işçilerin, emekçilerin uğradığı hak gaspının önüne geçmek için yaşamın tüm alanlarında yaşanan tıkanmanın 14 Mayıs’ta yine işçinin, emekçinin oyuyla değişeceğini söyledi.


ÖZALP


Özalp ilçesinde de Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Veysi Dilekçi, DBP Eşbaşkanı Şengül Polat, milletvekili adayı Mahmut Dindar ilçe örgütü yöneticileriyle beraber esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretlerinde yapılan görüş alış-verişlerinde Özalp’ta son ekonomik krizle beraber birçok esnafın kepenk kapattığının bilgisini paylaşan esnaflar, 14 Mayıs günü ülkedeki tüm esnafın iktidarla hesaplaşacağını ifade etti.


MURADİYE


Muradiye ilçesinde de HDP İl Eşbaşkanı Fikret Doğan, Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Gönül Uzunay, milletvekili adayı Sinan Çiftyürek beraberindeki ilçe örgütüyle esnaf ziyaretleri, mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde konuşan eş başkanlar ve milletvekili adayı Çiftyürek, belediyeye kayyum atamalarıyla iradesi gasp edilen Muradiye halkının 14 Mayıs’ta bir kez daha iradesine sahip çıkarak kayyum zihniyetine karşı duracağına dikkat çekilen konuşmalar yaptı.


ÇALDIRAN

Çaldıran ilçesinde de ilçe örgütü yöneticileri, ilçeye bağlı Cumhuriyet, Fatih, Yukarı Çanak , Aşağı Çanak, Sarıharman, Evciler, Yuvacık, Salahane, Buğulukaynak, Kilimli köylerinde seçim çalışması yürüttü.TUŞBA


Tuşba ilçesinde de Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Gülderen Varlı, HDP,DBP,TJA,Yeşil Sol Parti ilçe yöneticilerinin katılımıyla halk toplantıları düzenlendi. Toplantılarda konuşan vekil adayı Gülderen Varlı, Van halkının yıllardır iktidara karşı biriken öfkesinin 14 Mayıs günü sandığa yansıyacağını ve sonucun 8-0 olacağını söyledi.


Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.