Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

[email protected]

girne

Van'da inci kefali komisyon toplantısı

24 Mart 2023
Van'da inci kefali komisyon toplantısı

Van’ın önemli bir değer olan ve sadece Van Gölü ve Havzasındaki iç sularda yaşayan İnci Kefali balığının üreme dönemi boyunca kontrol ve denetim faaliyetlerinin ele alındığı komisyon toplantı.

Açıklama:

İlimiz için çok Van Valiliği Hüsrevpaşa Toplantı Salonunda Vali Vekili Ahmet TOZLU Başkanlığında, Van Büyükşehir Belediyesi, Van İl Jandarma Komutanlığı, Van İl Emniyet Müdürlüğü, Edremit Belediyesi, Tuşba Belediyesi, İpekyolu Belediyesi, Muradiye Belediyesi, Erciş Belediyesi, Sahil Güvenlik Van Gölü Grup Komutanlığı, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DSİ 17. Bölge Müdürlüğü’nün katılımıyla komisyon toplantısı gerçekleştirildi. bir değer olan ve sadece Van Gölü ve Havzasındaki iç sularda yaşayan İnci Kefali balığının üreme dönemi boyunca kontrol ve denetim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla, 


Vali Vekili Ahmet TOZLU’nun açılış konuşmasının ardından toplantı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet DEMİR'in "İnci Kefali Av Yasağı 2022 Yılı Uygulamaları ve 2023 Yılı Planlamaları" konulu sunumlarıyla devam etti. Toplantıda 2022 yılı av yasağı döneminde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri istişare edilerek 2023 yılı av yasağı dönemi için yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. 


Yasak dönem boyunca İnci kefalinin avlanması, satışı ve nakliyesinin engellenmesi için denetimlerin sıkılaştırılması, yasağa uymayanlara ilişkin idari işlem uygulanması, üreme dönemi boyunca; üreme alanlarında ıslah çalışmaların yapılmaması, balığın ihtiyacı olan suyun kesilmemesi gibi tedbirler alınarak ilgili kurumlar tarafından titizlikle takip edilmesi ve sahada herhangi bir aksaklığa mahal vermeyecek şekilde uygulanması kararlaştırıldı.


Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.