Haber Hattı ve Reklam İletişim : 0543 722 30 15

[email protected]

girne

Van Valiliğinden flaş uyarı

01 Şubat 2023
Van Valiliğinden flaş uyarı

Van Valiliği’nden Van’ın bu gece güney ve kuzey yarın ise merkez ilçeleri için yoğun kar yağışı uyarısında bulunarak, Yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgar ile birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden sonra Van’ın güneyi, gece saatlerinden sonra ise Van’ın kuzeyinde yoğun (20 cm üzeri) kar yağışları bekleniyor. Yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgar ile birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Van’ın yüksek kesimleri ile güney ilçelerinde etkili olması beklenen kuvvetli rüzgarın (30-50 km/sa) kar savrulması ve yağış esnasında tipiye sebep olacağı beklendiğinden olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kuvvetli rüzgarın akşam saatleri itibariyle etkisini yitireceği tahmin edilmektedir. Bölgemizde etkili olan kar yağışının; Çarşamba kuzey ve güney ilçelerinde (Erciş, Muradiye, Çaldıran, Bahçesaray, Çatak, Başkale), Perşembe bağlayan gece saatlerinde ise Van'ın güney ilçeleri ve yükseklerinde kuvvetleneceği ve Van'ın merkez ilçelerinde ise perşembe günü görülmesi beklenmektedir.” Denildi.


Haber Galeri
Yorum Ekle

kod


© Tüm Hakları Saklıdır.